İFSAK 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

İFSAK Galerilerinde Sergiler Açılmaya Devam Ediyor! 

İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle yeni bir sergi ile yüz yüze buluşturuyor. Pandemi döneminde dijital ortama taşınan sergiler, koşulların izin vermesiyle İFSAK sergi salonlarında da açılıyor. Böylece sergilerimiz İFSAK galerilerinde fiziki olarak izlenebilecek. Ayrıca dijital ortamdaki sergiler de izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

İFSAK Galeri’de, İFSAK tarafından düzenlenen “İFSAK 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması” sergisi açılıyor.

Sergi 27 Kasım – 16 Aralık 2021 tarihleri arasında ziyaret edebilir.

Yarışma Sonuçları için tıklayınız.

İFSAK 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması;

TFSF, FIAP, PSA ve İFSAK onaylı bir yarışma olarak 18 Haziran 2021 tarihinde tüm fotoğrafçılara açıldı. 11 Ekim Pazartesi günü sona eren başvurular sayısal (dijital) kategoride ve dört bölümden oluştu. ‘Serbest Renkli‘, ‘Serbest Siyah-Beyaz‘, ‘Tema (Siyah- Beyaz Portre)’ ve ‘Deneysel’ bölümlerine gelen fotoğrafları üç ayrı jüri değerlendirdi. Yarışma sonuçlarında derece alan fotoğrafları sergide izleyebileceğiz.

FIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) başkanı Riccardo Busi, PSA (Amerika Fotoğraf Topluluğu) başkanı Elena McTighe ve İFSAK başkanı Dayk Danzig’den oluşan ilk jüri, Serbest S/B fotoğraflarını seçti.

Ayrıca Serbest Renkli ve Tema S/B Portre fotoğraflarını ikinci jüri olarak Riccardo Busi, Romain Nero ve Dayk Danzig değerlendirdi.

Deneysel Renkli bölümü için toplanan üçüncü jüride ise alanında dünyaca ünlü şu isimler yer aldı: Lisa Kristine, Colin Harrison, Raul Villalba, Pierfrancesco Baroni ve Özlem Gün Bingöl.

Afiş tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign

Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin

Translate »
× Size Nasıl Yardım Edebiliriz ?