“SAHİPSİZ HAYVANLAR VE MASUMİYET” FOTOĞRAF YARIŞMASI

 

“SAHİPSİZ HAYVANLAR VE MASUMİYET ”

FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

2024 yılında 14. defa Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasının teması “SAHİPSİZ HAYVANLAR VE MASUMİYET ” olarak belirlenmiştir.

AMAÇ: Bu yarışmanın amacı; tüm sahipsiz hayvanlarının da insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu toplumla paylaşmak, Sahipsiz Hayvanların güzelliğini, estetiğini ve duygularını ön plana çıkartmak ve ‘Sahipsiz Hayvanlar’ ile ilgili toplumda farkındalığı arttırmaktır. Sahipsiz Hayvanlar ile ilgili olumsuz duygular oluşturacak nitelikte olan fotoğraflar , sahipli hayvanlar ya da cins hayvanları pazarlamaya yönelik algı oluşturabilecek fotoğraflar yarışmaya dâhil edilmeyecektir. Çiftlik ve yük hayvanları sahipli hayvanlar olsa bile , yarışma konusuna dahildirler. “Sahipsiz Hayvanlar ve Masumiyet” konusu kompozisyon içinde birlikte işlenmelidir.

Kendi sahipli hayvanlarınız ile olan fotoğrafları kesinlikle göndermeyin elenecektir.

KATILIMCI: Yarışma her yaş grubundan tüm amatör ve profesyonel katılımcılara açıktır. Sadece Haytap Yönetim Kurulu Üyeleri ve 1. derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

FOTOĞRAFLAR: Yarışmaya dijital veya dijital ortama aktarılmış, yatay şekilde çekilmiş, renkli veya siyah beyaz fotoğraflar kabul edilecektir. Her katılımcı, yarışmaya en fazla 3 (üç) fotoğraf ile katılabilir. Katılım posta yoluyla değil online olarak yollanacaktır.

Ödüller :
1. Ödül : 6000 TL
2. Ödül : 3500 TL
3. Ödül : 2500 TL

Mansiyon:
9 Kişiye HAYTAP ürünlerinden oluşan hediye paketi gönderilecektir.

Dereceye giren fotoğraflar, HAYTAP 2025 masa ve duvar takviminde yayınlanacaktır.

YARIŞMA TAKVİMİ:
Online Olarak Son Teslim Tarihi: 10 Temmuz 2024
Sonuçların açıklanması : 10 Ekim 2024 www.haytap.org web sitesinde ve Haytap sosyal medya hesapları

KATILIM İÇİN TIKLAYINIZ : https://fotograf.world 

Detaylar için : https://www.haytap.org/tr/haytap-2024-%E2%80%9Csahipsiz-hayvanlar-ve-masumiyet%E2%80%9D-fotograf-yarismasi

Translate »
× Size Nasıl Yardım Edebiliriz ?