Podyumların yeni gözdesi Model Aleyna DOĞAN

Aleyna Doğan son dönemde dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Güzel model hakkında merak edilenleri sizin için derlemeye çalıştık.

Aleyna Doğan Kimdir?

Aleyna Doğan oyuncu, manken, model. Yaşantısını İstanbul’un güzide ilçesi Sarıyer’de sürdürmektedir.

Nişantaşı Üniversitesi Cerrahi Ameliyathane Teknikerliği Hemşireliği Bölümü mezunudur.

Günümüz itibariyle, İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji (Kulak) Doktorluk Uzmanlığı bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir.

Üniversite de 1 sene İngilizce hazırlık okumuştur. C2 seviyesinde İngilizcesi vardır.

Eğitim hayatının yanı sıra oyuncu, manken ve model olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Güzel isim Miss Planet İnternational 2022 yarışmasında Türkiye’den seçilen isim olmuş, Best Model of Turkey 2022 Doğu Anadolu Güzeli seçilmiştir.

Günümüz itibariyle Top Model yarışmasında yer almaktadır. Ayrıca Miss Turkey yarışmasına da katılmayı düşünmektedir.

Aleyna Doğan Boyu, Kaç Yaşında

Aleyna Doğan 22 yaşında ve 1.75 boyundadır. Doğum tarihi 11 Temmuz 2001, burcu yengeç, kilosu ise 52.

Oyunculuk Kariyeri

Başarılı isim, ekranların başarılı yapımlarından olan Kardeşlerim isimli dizinin 117. bölümünde Asiye karakteri vefat ettiğinde yanındaki hemşire karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Ayrıca Kan Çiçekleri, Kardeşlerim ve Bir Sevdadır isimli dizilerde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Bugüne kadar pek çok gazete ve haber sitesinin manşetlerinde ve magazin gündeminde yer almıştır. Gozcum.com, sozcumagazin.com, sdmagazin.com, keyfgazetesi.com, yurthaber61.com, bayrakhaber.com, zirvedehaber.com, analizgazetesi.com, haberdebursatv.com, demokratzafer.com, bursaant.com, objektifmagazin.com, cekicmagazin,com, sonpostagazetesi.com, efsanetan.com, durumagazin.com, yeniigdirgazetesi.com, magazincaddesi.com, habercaddesi.com yer aldığı sadece bir kaç magazin ve haber sitedir. Vatan gazetesi ve dergilerindede sık sık gündeme gelen güzel isim, ilerleyen süreçte Yüksek Lisans ve Doktora yapıp Bilim Doktoru olmak istemektedir.

Aleyna Doğan Nereli?

Aleyna Doğan İstanbul doğumludur. Baba tarafından aslen Malatya, anne tarafından ise aslen Sivas’lıdır.

Ünlü isim şu an kariyerine odaklanmıştır. Bugüne kadar da hem eğitim, hem de kariyeri için çalışmıştır. Yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul, Sarıyer’de sürdürmektedir. 1 Kız kardeşi bir de abisi  vardır.

Sağlıkçı olduğunu dile getiren Aleyna, insanları, doğayı, hayvanları ve yaşamı sevmektedir. En sevdiği renk Yeşildir. Klasik tarzda giyinmeyi sevmekte, gün boyunca şık olmaya özen göstermektedir. Ayrıca topuklular vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Daha önce Miss Model, Fame model, Miss Fashion ve sinamanın kraliçe yarışmalarına da katılmıştır. Miss Planet İnternational yarışmasına Türkiye’den seçilen ilk model olma ünvanına sahiptir. Miss Global, Miss intercontinental ve miss Queen Universe, Miss Europe yarışmalarına da çağrılmış ancak gidememiştir.

Hedefi ilerleyen süreçte Miss Universe gibi büyük yarışmalara katılmaktır. Ayrıca Hollywood dergisinden kapak modelliği teklifi almış bir isimdir.

Resmi instagram hesabı @aley.naadogan

Fotoğraflar : Fotoğraf Sanatçısı Ali OSMANOĞLU

Sayın Ali OSMANOĞLU‘nun ( @mr.aliosmanogluu ) objektifinden Aleyna DOĞAN

Translate »
× Size Nasıl Yardım Edebiliriz ?